نوآوری در کسب و کار: پنج روند برای پیشرو بودن
 

خانم Amelia Vega در این یادداشت از پنج استراتژی و فن‌آوری سخن می‌گوید. عواملی که به گفته‌ی وی کسب و کار شما را در جرگه‌ی پیشتازان در سال 2020 قرار خواهد داد.

  • استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یک سرویس برون‌سپاری شده: با افزایش عرضه‌کنندگان سرویس‌های هوش مصنوعی، هیچ کسب وکاری بهانه‌ای برای عدم استفاده از این فن‌آوری نوین نخواهد داشت.
  • توسعه‌ی اَبرخودکارسازی یا Hyper-Automation: خودکارسازی در چنین سطحی، بهره‌وری نیروها را به حداکثر رسانده و به مدیران اجازه می‌دهد به دقت، میزان کارآمدی و ارزش خلق شده در هر فرآیند سازمانی را ارزیابی کنند.
  • به‌کارگیری رایانش ابری ترکیبی یا رایانش ابری از ترکیب چند تامین‌کننده: استفاده‌ی همزمان از ترکیب رایانش ابری درون و برون سازمانی و نیز استفاده‌ی همزمان از چند تامین‌کننده‌ی برون‌سازمانی در بهره‌گیری از این فن‌آوری، چابکی فراوانی را برای سازمان به ارمغان می‌آورد.
  • ارتقای سطح خدمات‌دهی به مشتریان: فراهم کردن درگاه‌های ارتباطی متنوع برای خدمات‌دهی به مشتریان، اعم از خدمات حضوری، تلفنی، نرم‌افزارهای موبایلی، شبکه‌های اجتماعی و به‌کارگیری ابزارهای قدرتمند مدیریت روابط با مشتریان لازمه‌ی دیگر پیشرو بودن سازمان‌ها است.
  • امکان دورکاری نیروها: به مدد ابزارهایی چون تماس‌های ویدیویی و جلسات غیرحضوری، امکان دورکاری و افزایش رضایت نیروها میسر شده است. همچنین امکان به‌کارگیری نیروهای غیرمقیم در مکان جغرافیایی سازمان، قدرت انعطاف بیشتری در انتخاب مناسب‌ترین نیروهای ممکن فراهم آورده است.

با وجود این که بسیاری از شرکت‌ها نخواهند توانست تمامی این پنج روند را پیاده‌سازی کنند، اطلاع از آنها و پیاده‌سازی چند مورد از آنها باعث پیشی گرفتن از رقبا خواهد شد.

 

منبع:

https://www.businessinnovationbrief.com/?open-article-id=13557187&article-title=innovation-in-business–5-tech-trends-to-stay-ahead-of-the-curve&blog-domain=cmoe.com&blog-title=cmoe

 

به اشتراک بگذارید