سی نمونه از کاربردهای ربات‌های گفت‌وگو
 

نویسندگان این مطلب در لیستی نسبتاَ جامع به سی نمونه از کاربردهای بات‌های گفت‌وگو در صنایع مختلف اشاره می‌کنند. در یک طبقه‌بندی اولیه، آنها این بات‌ها را به دوگروه «قابل استفاده برای عموم صنایع» و «بات‌های اختصاصی یک صنعت» طبقه‌بندی می‌نمایند. درگروه اول از «امور مشتریان»، «بازاریابی»، «فروش»، «منابع انسانی»، «انفورماتیک»، «اداری» و «زنجیره‌ی تامین» نام برده شده و در گروه دوم بات‌های مختص صنایع «تجارت الکترونیکی»، «سفر»، «مالی»، «بهداشت و درمان» و «املاک» توصیف شده‌اند. در این خلاصه مطلب، به تعداد کمی از نمونه‌های معرفی شده در این مقاله اشاره می‌کنیم.

  • فروش: یک رستوران زنجیره‌ی فروش پیتزا، در شبکه‌های اجتماعی بات فروش پیتزا راه‌اندازی کرده است. مخاطبین در گفتگو با این بات سایز پیتزا و مواد استفاده شده در تهیه‌ی پیتزا را انتخاب کرده و پس از پرداخت آن را دریافت می‌کنند.
  • منابع انسانی: برخی از شرکت‌ها با قراردادن یک بات در اختیار متقاضیان استخدامی، امکان جست‌وجوی موقعیت‌های شغلی مختلف در سازمان تابعه‌ی خود را برای ایشان فراهم می‌نمایند.
  • اداری و مدیریت ساختمان: یک بات گفت‌وگو می‌تواند برای دریافت نیازهای اداری و ساختمانی (تعمیرات / تغییرات) در اختیار کاربران قرار گرفته آخرین وضعیت تقاضای ایشان را گزارش کند.
  • تجارت الکترونیک: بات‌ها می‌توانند برای اعلان هشدارهای قیمت (مانند نرخ سهام) در اختیار کاربران قرار گیرند.
  • سفر: یک بات تهیه‌ی بلیت / هتل / کرایه‌ی اتومبیل می‌تواند سهولت زیادی در تهیه‌ی بلیت و دیگر ملزومات سفر ایجاد کند.

 

منبع:

https://research.aimultiple.com/business-chatbot/

به اشتراک بگذارید