سیستم پرداخت بدون تماس شرکت Visa برای دارندگان کسب و کارهای کوچک
 

 

تحقیقات نشان می‌دهد که نود درصد دارندگان کسب و کارهای خرد در کشورهای در حال توسعه از پرداخت‌های الکترونیکی استفاده نمی‌کنند. دلیل اصلی این موضوع، دشواری تهیه‌ی سخت‌افزار، وسایل جانبی و نیازهای زیرساختی برای راه‌اندازی سیستم پرداخت است.

اما این وضعیت در حال تغییر است. نرم‌افزار Tap to Phone شرکت ویزا هر دستگاه دارای قابلیت ارتباط نزدیک یا NFC با سیستم عامل اندروید را بدون نیاز به هرگونه سخت‌افزار یا فن‌آوری اضافه به یک درگاه پرداخت تبدیل می‌نماید. کافی است صاحبان کسب وکارهای خرد یک نرم‌افزار را روی تلفن‌های همراه خود نصب نمایند تا سهولت پرداخت بدون تماس را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. این فن‌آوری که در برخی از کشورها در حال استفاده است تا سال 2021 در پانزده کشور عرضه خواهد شد.

با احتساب دو میلیارد گوشی اندرویدی و یکصد و هشتاد میلیون کسب و کار خرد در سراسر جهان، این فن‌آوری قادر خواهد بود سبک جدیدی در ارائه‌ی خدمت به مشتریان را بناگذاری کند.

شرکت ویزا همچنین برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و تولیدکنندگان سخت‌افزارهای تلفن‌های هوشمند، راهکارها و دستورالعمل‌هایی را پیش‌بینی نموده است تا به سادگی سیستم امنیتی ویزا را در تولیدات خود بکارگیرند. برنامه‌ی آموزشی Visa Ready for Tap Phone Certification Program یا مبانی آماده‌سازی تلفن‌های هوشمند برای بکارگیری سیستم Tap to Phone ارائه شده توسط شرکت ویزا مستندات و راهکارهای لازم برای این موضوع را در اختیار علاقمندان قرار می‌دهد.

با رشد دویست درصدی بکارگیری این فن‌آوری توسط کسب و کارها در یک سال گذشته، مشتریان، دارندگان کسب و کار و شرکای تجاری چرخه‌ی عرضه‌ی محصول همه در حال بهره‌گیری از مزایای این فن‌آوری هستند.

 

منبع:2020,usa.visa.com

به اشتراک بگذارید