سامانه جمع سپاری مالی (فاندینو)

 

فاندینو

در سال‌های اخیر جمع سپاری مالی در کشورهای توسعه یافته بسیار رونق پیدا کرده است. این مفهوم به منظور جمع آوری حمایت های مالی برای تحقق ایده های نوآورانه و خلاقانه برای تبدیل شدن به یک استارتاپ و یا تحقق امور خیریه کاربرد دارد. بطوریکه مجموع این حمایت‌های مالی، زمینه را برای شروع یا راه اندازی یک طرح فراهم می کند. منابع و عوامل بسیاری در اجرایی شدن و شروع شدن کسب و کار نقش بسزایی دارد که جمع سپاری مالی به علت هزینه پایین و بالا بودن سرعت تأمین بودجه از مهم‌ترین منابع به حساب می‌آید. جمع سپاری مالی علاوه بر منافع فردی، منافع اجتماعی و حتی ملی را نیز در برمی گیرد و می تواند به عنوان مسئولیت اجتماعی سازمان نیز مطرح شود.

شرکت مهندسی نرم افزار شقایق برای تحقق مفهوم جمع سپاری مالی، سامانه ای را با عنوان فاندینو طراحی و تولید نموده است که از بستر آن برای امور خیریه و یا استارتاپی استفاده می شود. این شرکت با توجه به تجارب و مطالعاتی که داشته است، قابلیت طراحی و استقرار سامانه‌های جمع سپاری مالی انواع کسب و کار را دارد.

 

ویژگی‌های سامانه‌ جمع سپاری مالی

  • ایجاد پلتفرم و بستری مطمئن برای حمایت مالی از کسب و کارهای نوپا و استارتاپ ها
  • حمایت از طرح ها و ایده های خلاقانه و خیرخواهانه
  • جذب سرمایه جمعی برای تامین مالی در بستری مناسب و امن
  • اعتماد سازی دوسویه
  • ورود به حوزه مسئولیت اجتماعی

 

از اقدامات فاندینو در سال 1400 می توان به تکمیل و فاندینویی شدن دو اقدام خیر خواهانه (کمک به کودکان بیمار و توانمند سازی اقتصادی مادران ) اشاره نمود.