ترکیب بازی‌گونه‌سازی و موبایل‌بانک، توسط اولین بانک مجازی هنگ‌کنگ
ترکیب بازی‌گونه‌سازی و موبایل‌بانک، توسط اولین بانک مجازی هنگ‌کنگ

 

بانک ZA در هنگ‌کنگ بلافاصله پس از صدور اولین کارت بانکی فیزیکی خود، ، بازی موبایلی ZA Quest را منتشر نموده است.

این بازی موبایلی از کاربران دعوت می‌نماید با پذیرش چالش‌هایی کوچک درون نرم‌افزار، امتیاز خود را در محیط نرم‌افزار موبایل‌بانک افزایش دهند. این بازی موبایلی به صورت بازی‌های متدوال از کاربران انتظار ندارد اژده‌ها یا موجودات فرازمینی شکار کنند بلکه چالش‌هایی مانند «روشن کردن اعلان‌های بانکی از طریق نرم‌افزار موبایل بانک» یا «تایید آدرس ایمیل» یا آشناشدن با خدمات و محصولات این بانک، نمونه‌هایی از چالش‌هایی هستند که مشتریان با انجام آنها امتیاز خود را افزایش می‌دهند.

پس از تکمیل هر چالش، کاربران، کپسولی از امتیازها حاوی یک میزان تصادفی از جوایز نقدی تا سقف دوهزار دلار هنگ‌کنگ دریافت می‌نمایند. چالش‌هایی که از دیدِ بانک، ارزشمندتر هستند و حاوی اطلاعات ذی‌قیمت‌تری از مشتریان هستند شانس بیشتری برای کاربران ایجاد خواهند کرد. به دلیل معرفی نرم‌افزار در نزدیکی کریسمس، رابط کاربری نرم‌افزار با رنگ‌هایی طراحی شده است که این مناسبت را برای کاربران تداعی می‌نماید. با گذر زمان، رابط کاربری و چالش‌های نرم‌افزار تغییر خواهند کرد تا با «بازی‌گونه سازی» (Gamification) کاربران را به ادامه‌‎ی کار با نرم‌افزار ترغیب نماید.

به گفته‌ی مدیر بخش کسب و کار مشتریان خردِ بانک، نرم افزارهای بانکی در دوران زندگی دیجیتال، نباید حتی برای انجام یک فعالیت ساده‌ی بانکی، تجربه‌ای خسته‌کننده و بدون تعامل برای کاربران ایجاد نمایند. شخصیت‌های شبه‌کارتونی نرم‌افزار و امکانات طراحی شده براساس بازی‌گونه‌سازی، تجربه‌ای متفاوت در اختیار کاربران قرار خواهند داد. به‌گفته‌ی وی، هدف دیگر بانک ZA از ارائه‌ی چنین نرم‌افزاری، آموزش کاربران و آشناسازی آنها با محصولات جدید و متنوع بانک و معرفی بانک به دیگران خواهد بود.

در آینده، این بانک در نظر دارد بازی‌گونه‌سازی را به عنوان یکی از محورهای اصلی نرم‌افزارهای خود در نظر بگیرد و نیز نرم‌افزار بانکی را بر اساس رفتارهای بانکی تک‌تک کاربران خود، به نوعی شخصی‌سازی نماید تا چالش‌های معرفی شده برای هر کاربر، بر اساس رفتار و عادت‌های وی در نرم‌افزار شکل گیرد.

 

منبع:

https://www.marketing-interactive.com/za-bank-quest-mobile-game-rewards

 

 

به اشتراک بگذارید