تجربه‌ی مشتریان و تحول دیجیتال در دوران همه‌گیری در حال ادغام هستند.
تجربه مشتری و تحول دیجیتال

 

تجربه‌ی مشتریان یا کاربران و تحول دیجیتال دو اصطلاحی هستند که طی سال‌های اخیر به دفعات آنها را شنیده‌ایم اما هر دوی آنها در بسیاری از سازمان‌ها همچنان در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برند. اصطلاحاتی که عموما پسندیده و مورد تمجید هستند اما به ندرت در عمل جدی گرفته شده‌اند. با این وجود، همه‌گیری اخیر، هر دو موضوع را به سمت مرکز توجه سوق داده است.

این موضوع باعث شده است استارت‌آپ‌هایی که در این زمینه‌ها فعالیت می‌کنند(با وجود رکود عمومی اقتصاد در سراسر جهان) مورد توجه بیشتری قرار گیرند. اگر شما شانس این را داشته‌اید که در زمینه‌ی دیجیتال‌سازی فرآیندها یا بهبود روابط کسب وکارها با مشتریان خود فعالیت کنید، احتمالا توجه سرمایه‌گذاران و مشتریان به سمت شما جلب شده است. خرید 3.2 میلیارد دلاری شرکت Segment توسط شرکت Twilio با هدف انجام فعالیت‌های داده‌محور در زمینه‌ی ارتباط با مشتریان، نمونه‌ای از این روند است.

با وجود این که خلق یک تجربه‌ی کاربری موفق، هیچ‌گاه به بخش دیجیتالِ تجاربِ کاربران، محدود نبوده است، در دورانی که ارتباط حضوری با مشتریان به حداقل رسیده است، این بخش اهمیت ویژه‌ای یافته است. با شیوع همه‌گیری، بسیاری از کسب وکارها درک کردند تنها راه ارتباطی آنها با مشتریان، درگاه‌های دیجیتال بوده و این باعث شد تحول دیجیتال در کنار بهبود تجربه‌ی دیجیتال مشتریان به بالاترین سطح از اهمیت و توجه منتقل شود.

همه‌گیری، تغییرات را به همراه آورده است.

همه‌گیری، با تمام کاستی‌هایی که ایجاد نموده است، روندهایی مانند ایجاد راهکارهای Direct to Customer یا D2C برای ارتباط مستقیم با مشتریان را سرعت بخشیده است. روندهایی که عرضه‌کنندگان کالا و خدمات را توانمندتر می‌نماید. پردازش‌های ابری نقش مهمی در این تغییرات و تحولات ایفا می‌نمایند. طی ده سال گذشته، حرکت سازمان‌ها و شرکت‌ها به سمت رایانش ابری در اکثر موارد بسیار به آرامی صورت می‌گرفته است. این در حالی است که با آغاز همه‌گیری، سرعت این حرکت به صورت چشم‌گیری افزایش یافته است زیرا عدم نیاز به مراجعات حضوری و مراقبت‌های فیزیکی از زیرساخت‌های لازم برای راهبری کسب وکار شما در دورانی که همه‌گیری باعث محدودیت تردد و حضور در مکان‌های مختلف شده است کاملا منطقی به نظر می‌رسد.

 

منبع:techcrunch.com/2020

 

 

به اشتراک بگذارید