به‌کارگیری داده‌های عمومی برای بهبود نتایج بازاریابی محتوایی
بهبود تولید محتوا

 

تامین‌کنندگان محتوا مطالبی را ترجیح می‌دهند که دقت و اقتدار را به نمایش می‌گذارد.

به‌تازگی گفته‌هایی در خصوص دشواری انتشار مطالب پر مخاطب و تمایل به سمت افزایش تعداد محتواهای منتشرشده به جای تمرکز بر روی کیفیت آنها رواج یافته‌اند. در بعضی از موارد، این توصیه‌ها قابل استفاده هستند اما نویسنده معتقد است همچنان می‌توان محتوای غنی با نتایج بسیار مطلوب منتشر نمود. از دید نویسنده این کار تنها از روشی بر اساس ترکیب دو تاکتیک، قابل انجام است:

  • تولید محتوایی که «ارزش خبری» داشته باشد و منابع انتشاراتی پر مخاطب(روزنامه‌ها، بلاگ‌ها، …) از آنها استقبال کنند،
  • روشی از ارتباط با ناشرین محتوا که صدای محتوای شما را از میان صدها محتوای ارسالی به گوش ایشان برساند.

اما چگونه می‌توان برای تولید مقیاس‌پذیر محتوای جذاب از این تکنیک‌ها استفاده کرد؟ پاسخ اصلی در استفاده از داده‌ها نهفته است.

تکنیک تولید محتوا با هدف انتشار و با تمرکز بر داده‌ها

به اعتقاد نویسنده هیچ میان‌بری برای جلب توجه ناشرین محتوا وجود ندارد و محتوا باید لزوما ارزش خبری و بازنشر داشته باشد و بهترین راه از دید نویسنده برای تولید چنین محتوایی استفاده از داده‌های موجود برای بیان محتوای مورد نظر شماست.

در حال حاضر ده‌ها و شاید صدها هزار منبع داده‌ای معتبر عمومی در اختیار تولیدکنندگان محتوا وجود دارد. داده‌هایی که می‌توان از آنها برای تولید محتوای مقتدر و مستدل استفاده نمود. داده‌های مختلفی همچون اطلاعات منتشر شده توسط مراکز آماری، تحقیقات دانشگاهی، پروژه‌های تحقیقاتی و اکتشافی، برخی از منابعی هستند که حجم داده‌های قابل اتکای زیادی را در اختیار منتشرکنندگان محتوا قرار می‌دهند. طی پنج سال گذشته بسیاری از دولت‌ها و نهادهای غیردولتی، حرکت به سمت عمومی ساختن داده‌های خود را آغاز نموده‌اند و این باعث شده است حجم داده‌های قابل دسترس عمومی به شدت افزایش یابد. با به‌کارگیری این داده‌ها – که توسط منابع معتبر تولید شده‌اند – در تولید محتوای خود، وجاهت مطالب شما افزایش یافته و شانس انتشار آنها افزایش می‌یابد.

تصور کنید هدف شما انتشار مطلبی در خصوص اهمیت تغذیه و ورزش در سنین مختلف است. جذابیت مطلب شما با استفاده از نتایج تحقیقات مختلف در سراسر دنیا در زمینه‌ی سلامت عمومیِ بالاترِ افرادی که رژیم غذایی سالم‌تری دارند و ورزش را در برنامه‌ی روزانه‌ی خود می‌گنجانند به‌راحتی ناشرین را بر آن می‌دارد که مطلب شما که رنگ و بوی اظهارنظر شخصی نداشته بلکه بر اساس داده‌های واقعی بیان شده است را با اشتیاق بیشتری منشتر نمایند و خوانندگان نیز وجاهت بیشتری برای محتوای شما قائل خواهند شد.

طبیعتا در این مسیر، موانعی نیز موجود هستند. محدودیت عمق و گستردگی داده‌ها در یک زمینه‌ی بخصوص، دشواری خزش(Crawl) داده‌ها از منابع مختلف و ذخیره‌سازی آنها در هنجارهای (Formats) مختلف، نمونه‌هایی از این مشکلات هستند و شما برای دستیابی به داده‌های قابل اتکا به ابزارهای مختلف و دانش جامعی در زمینه‌ی استخراج و تحلیل داده‌ها نیاز خواهید داشت.

 

منبع:techcrunch.com/2020

 

به اشتراک بگذارید