آیا برای انقلاب چهارم صنعتی آماده‌ایم؟
 

برای استفاده‌ی بهینه از چهارمین انقلاب صنعتی، سازمان‌ها باید با دقت به خواسته‌ها وگفته‌های مشتریان و نیروهای خود گوش فرادهند.

موسسه‌ی PWC که یکی از چهار برترین موسسات مشاوره و حسابرسی مالی در سراسر جهان است، در این گزارش، موضوع میزان آمادگی سازمان‌ها و موسسات مختلف برای مواجهه با انقلاب صنعتی چهارم را به چالش می‌کشد.

از ساعت‌های هوشمند مچی که ضربان قلب شما را دریافت و ضبط می‌کنند تا ابزارهای هوش مصنوعی که حساب بانکی شما را کنترل می‌کند، فن‌آوری‌های دیجیتال درحال تغییردادن زندگی شخصی و کاری ما هستند. مشتریان و نیروهای سازمان‌ها اطمینان دارند که این انقلاب صنعتی، امکان رشد و افزایش بهره‌وری را به ارمغان خواهد آورد. اما، نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که با وجود نام بردن از این انقلاب صنعتی نسل چهارم در بسیاری از سازمان‌ها، موسسات و کسب وکارها، بسیاری از آنها هنوز آمادگی لازم برای مواجهه با چنین پدیده‌ای را ندارند. پدیده‌ای که در آن از سرویس‌هایی که بر بسترهای دیجیتال به یکدیگر متصل شده‌اند تا شهرهای هوشمند و خودکارسازی فرآیندها و تصمیم‌گیری بلادرنگ بر اساس تحلیل آنی داده‌ها به سراغ آنها خواهند آمد.

 

منبع:

https://www.pwc.com/us/en/services/consulting/library/consumer-intelligence-series/fourth-industrial-revolution.html

 

به اشتراک بگذارید